×

* te pola są obowiązkowe

** dodanie strony www

Rozwód a unieważnienie ślubu

Rozwód kościelny to akt dotyczący zakończenia związku małżeńskiego w wymiarze kościelnym. Obowiązuje po złożeniu odpowiednich dokumentów i przeprowadzeniu niezbędnych formalności, aby stwierdzić, że małżeństwo zostało zakończone zgodnie z prawem. Unieważnienie ślubu z kolei to proces, podczas którego sąd kościelny orzeka, że małżeństwo było nieważne od momentu jego zawarcia, z uwagi na określone przesłanki, takie jak brak wymaganej zgody lub formy kanonicznej. Ważne jest więc zrozumienie tych różnic, aby odpowiednio podejść do spraw związanych z zakończeniem małżeństwa.

Różnice z perspektywy prawa

Perspektywa prawa kanonicznego ułatwia zrozumienie różnic między rozwodem a unieważnieniem małżeństwa. Rozwód kościelny dotyczy bowiem formalnego zakończenia związku małżeńskiego, podczas gdy unieważnienie ślubu jest związane z sytuacją, gdy małżeństwo było nieważne od momentu jego zawarcia. Wykwalifikowany adwokat prawa kanonicznego, po przeanalizowaniu konkretnych dowodów i przeprowadzeniu profesjonalnych konsultacji, zdecydowanie lepiej rozumie kontekst sytuacji, co ułatwia podjęcie właściwej decyzji o dalszych krokach postępowania, aby skutecznie pomóc zleceniodawcy.

Dane z rejestru "Prawnik Kościelny":

Wojska Polskiego 6/35 | 37-450 Stalowa Wola | woj.: podkarpackie | NIP: 865-240-89-84 | REGON: 180226500 | numer telefonu: +48 506 264 864 | prawnikkoscielny.pl | biuro.kanonista@wp.pl

Opis pełnej oferty: Sprawdź

Sprawdź, jak do nas trafić:

Godziny kontaktu:

Poniedziałek24h
Wtorek24h
Środa24h
Czwartek24h
Piątek24h
Sobota24h
NiedzielaZamknięte

Nasze profile społecznościowe:

Podobne wpisy:

Kancelaria Prawna - Bilski i Wspólnicy

Kliknij i sprawdź

Kancelaria Adwokacka M. Gorczyńska

Czytaj więcej

EURECA

Zobacz